Medyumlar

Gerçek Medyumlar Kim? Sahtekar Medyumlar Kim?

İnternet üzerinden medyum hocalara ulaşmak artık oldukça kolay. Pek çok medyum hoca kendine ait sayfalarda, sosyal medya hesaplarında yaptığı işleri paylaşmakta, insanlara destek sağlamakta. Medyum hocaların bu derece yaygın bir şekilde faaliyet gösterebiliyor olması, dolandırıcıların da ortaya çıkmasına neden olmakta.

Sadece dolandırıcılar değil, aynı zamanda yeteri kadar tecrübeye sahip olmayan medyum hocalar da her türlü çalışmayı yapabileceğini söyleyerek insanları maddi ve manevi zarara uğratmaktadır. Bu gibi durumlarla çok sık karşılaşıldığı için mutlaka dikkatli olunmalı, gerçek medyum hocalar ile çalışmaya özen gösterilmelidir.

Hangi konuda çalışma yaptıracak olursanız olun mutlaka gerçek bir medyum hoca ile çalışmaya gayret etmelisiniz. Bu hocaları bulmak ilk bakışta zor gibi görünse de birkaç püf nokta ile gayet kolaydır. Gerçek ve güvenilir medyum hocalar tıpkı kendine hoca diyen diğerleri gibi ortadadır ve kolayca bulunabilir.

Gerçek medyumlar kendilerine ait internet sitelerinde telefon ve mail adreslerini vermekten çekinmezler. Tüm bilgilerini açıkça yayınlayan hocalar yine aynı şekilde kendilerine gelecek olan telefonlara da aksatmadan cevap verirler.

Sahtekar hocalar genellikle kendilerine sorulacak olan sorulardan çekindikleri için telefonlara çıkmaktan hoşlanmazlar. Çoğu zaman asistanları aracılığıyla iletişim kuran bu kişiler sürekli telefon numarasını değiştirerek insanları mağdur eder. Bu nedenle, gerçek medyum hoca arayışında olan bir kişi öncelikle hocanın ne kadar süredir o telefonu kullandığına, telefonlara kendi çıkıp çıkmadığına bakmalıdır.

Elbette gerçek medyumlar için tek faktör telefona çıkmaları değildir. Kimi zaman gerçek medyumlar işlerinin yoğunluğu nedeniyle telefonlara çıkamayabilir. Bu gibi durumlarda insanları zan altında bırakmamak ve peşin yargı ile karar vermemek için daha derin bir araştırma yapmanız önemlidir. İnternetten yapacağınız ufak bir araştırma ile çalışacağınız kişi hakkında daha detaylı bilgi edinmeniz mümkündür.

Medyum yorumları ve şikayetlerini bir araya getirmek için oluşturduğumuz sayfamıza gelen yorumlar karışıklık olmaması adına tek bir başlık altında toplanmaktadır. Yorum yazmak ve okumak için lütfen buraya tıklayın.

Previous Post Next Post

2 Yorum

 • Reply Emine at

  daha önce tavsiye istemiştim bir arkadaş bana medyum ali gürsesi önermişti allah ondan razı olsun. telefonu 05355906275 ulaştım kendisine 29 yaşına kadar evlenememiştim şimdi nişanı taktık ve inşallah şu virüs bittiği zaman düğümüzü yapacaz.
  Kısmet açma vefki diye bi şey var kısmeti kapalı olan ve aksilikler nedeniyle evlenemeyen kişilere kesinlikle bunu tavsiye ediyorum çok etili bir işlem. Bana da buradaki o arkadaş her kimse adını hatırlayamadım tavsiye etmişti, eğer bu mesajı görüyorsa allah ondan razı olsun onun da yuva kurmamda emeği büyük oldu verdiği tavsiye sayesinde

 • Reply necip at

  Ayşe isimli bir medyum var resmen tüm Türkiye’yi kazıklamak için yemin etmiş. 5000 liramı gasp etti resmen. Karşılığında göndermesi gereken vefk ile ilgili ne gelen var ne giden! İnanılır gibi değil böyle insanların hala utanmadan işlem yapabiliyor olması!
  Bana ne umutlar vermişti, vefk konusunda aşırı usta olduğunu falan söylemişti. 5000 LİRAYI ALDIKTAN SONRA telefonumu engelledi. Hadi yine yapsa tutmasa tamam ama alıp engellemek nedir hiç mi utanma yok sende!

 • Leave a Reply